Umów spotkanie
Cennik
Kontakt
Czy chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu i wyruszyć za granicę w ramach programu wymiany szkolnej?
Pracujemy od ponad 30 lat z pasją i pełnym profesjonalizmem, aby pomóc Ci zrealizować Twoje marzenia.  
 
Home › Qui sommes-nous ? 

KIM JESTEŚMY? 


WEP to międzynarodowa organizacja skupiająca zespół wokół wspólnej pasji: pasji odkrywania świata. Głęboko wierzymy w to, co robimy i dlatego każdego dnia pracujemy z entuzjazmem, aby zaoferować naszym uczestnikom to, co najlepsze. 

Od ponad 30 lat, poprzez nasze projekty edukacyjne i kulturalne za granicą, dostarczamy młodym ludziom narzędzi do rozwoju i transformacji poprzez konfrontację z różnicami i odkrywanie nowych sposobów myślenia. Jesteśmy przekonani, że nauka umiejętności zawodowych jest ważna, ale dla nas równie istotne są umiejętności behawioralne i relacje międzyludzkie, tzw. kompetencje miękkie.

W dzisiejszym świecie naprawdę niezbędne jest wzmacnianie wartości opartych na otwartości, szacunku dla innych i akceptacji odmienności. 

To właśnie ta forma odpowiedzialnej edukacji inspirowała nas od początku istnienia naszej firmy i motywuje nas do dziś.

NASZE WARTOŚCI


RÓŻNORODNOŚĆ


Jesteśmy przekonani, że każdy człowiek to nieprzebrane źródło bogactw. Różnice w zakresie narodowości, płci, statusu społecznego, przekonań politycznych czy religijnych... to wszystko są inne punkty widzenia, które warto odkrywać. Zachęcamy naszych uczestników do zaufania, szacunku i otwartości.  

PROFESJONALIZM


Już przy pierwszym kontakcie z klientem, oferujemy solidne i osobiste doradztwo. Nasz cel jest jasny: dokładnie ocenić profil naszych uczestników i wykorzystać nasze doświadczenie, aby poprowadzić ich w kierunku projektu, który najbardziej im odpowiada.
 

OPIEKA


Jesteśmy stale - ale dyskretnie - obecni: czy to po to, aby Cię wysłuchać, służyć radą, czy też w razie potrzeby szybko interweniować - nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Możesz na nas liczyć przed, w trakcie, a nawet po swoim pobycie.

TRANSPARENTNOŚĆ


Dbamy o to, aby zawsze oferować Ci najlepszą jakość za uczciwą cenę. Kwoty wskazane w wycenie podczas rejestracji są kwotami, które finalnie płacisz. Ceny nie zmieniają się mimo regularnych zmian kursu euro. Bez przykrych niespodzianek!

INNOWACJA


Mając na uwadze przyszłość, stale poszukujemy innowacji. Aby sprostać wymaganiom naszych uczestników, stale opracowujemy nowe, atrakcyjne programy. 

 

PASJA


Jesteśmy przekonani o wprost nieocenionej wartości doświadczenia za granicą. I nie bez powodu: my też tam byliśmy! Umożliwianie coraz większej liczbie uczestników przeżycia tego doświadczenia jest powodem do satysfakcji, która popycha nas do dawania z siebie wszystkiego co najlepsze każdego dnia.  

UCZESTNICTWO


Cieszymy się, że możemy utrzymywać kontakt z naszymi uczestnikami po ich powrocie, umożliwiając im dołączenie do społeczności WEP. Ich relacje pozwalają naszym przyszłym uczestnikom jeszcze lepiej przygotować się do czekającego ich wyzwania.

NIEZALEŻNOŚĆ


Jesteśmy niezależni od naszych partnerów za granicą. Na podstawie regularnych ocen i cennych informacji zwrotnych od naszych uczestników określamy, z którymi partnerami chcemy współpracować.
 

JAKOŚĆ


Jesteśmy członkami Funduszu gwarancyjnego dla klientów biur podróży (GFG), Abelio, IAPA, ALTO, WYSE, jak również zatwierdzonym operatorem EXPEDIS przez Federację Walońsko-Brukselską.

 

NASZA HISTORIA


Dokładnie dnia 9 września 1988 roku narodziło się szalone marzenie dwóch młodych ludzi z Liège...  Powstała WEP. Ale jak to się naprawdę zaczęło? Olivier Joris i Didier Destexhe zaprzyjaźnili się podczas studiów w szkole marketingu w regionie Liège. W wolnym czasie Olivier, który kilka lat wcześniej był studentem w ramach międzynarodowej wymiany w USA (Massachusetts), opiekuje się młodymi Amerykanami, którzy przyjeżdżają do Belgii na rok lub semestr, również jako studenci wymiany. 
 
Bardzo szybko Didier dołączy do Oliviera w jego pasji; pasji, która zaprowadzi ich dalej niż kiedykolwiek sobie to wyobrażali... Szukają rodzin gotowych przyjąć studentów pod swój dach, zapewniają pomoc i wsparcie studentom, organizują zajęcia mające na celu poznanie przez nich kraju. A wszystko to przy zastosowaniu bardzo niewielkich środków i całkowicie „chałupniczych” metod.
 
Stopniowo czynności te zaczynają wymagać od nich coraz więcej czasu i energii. Olivier i Didier muszą podjąć decyzję, zatrzymać się w tym przedsięwzięciu lub w pełni zainwestować w tę szaloną przygodę. Po inspirującym road tripie przez USA i zignorowanych przestrogach, decyzja została podjęta. Dnia 9 września 1988 roku zostaje uruchomiony WEP, czyli World Exchange Program.
 
Na początek WEP skupia się na wysyłaniu młodych Belgów w ramach wymiany studenckiej do USA. 39 młodych uczestników w wieku 18 lat (i ich rodzice!) zaufało WEP w pierwszym roku działalności. Po licznych perypetiach administracyjnych, technicznych i finansowych oraz nieprzewidzianych wydarzeniach, które wydawały się nie do pokonania (jak np. odmowa wydania wizy przez władze amerykańskie), młodzi ludzie mogą wreszcie wyjechać we wrześniu 1989 r., aby przeżyć doświadczenie ich życia i tymczasowo zamieszkać u amerykańskich rodzin przyjmujących. Maszyna ruszyła!
 
Po 5 latach istnienia nadszedł czas na podjęcie decyzji o przeniesieniu biura do Brukseli. Sukces pakietów WEP jest coraz większy, zwłaszcza, że renoma szybko spotyka się z uznaniem. Spółka WEP jest postrzegana jako organizacja bardziej elastyczna, profesjonalna, ukierunkowana na człowieka i innowacyjna niż większość innych operatorów w tym okresie.
 
Wyjazd za granicę na rok nie jest dla każdego, ale Olivier i Didier mają obsesję na punkcie oferowania tanich pakietów dla młodych ludzi. Dlatego WEP bardzo szybko opracuje alternatywne doświadczenia (wolontariat, praktyki, au pair), ze starannie dobranymi partnerami zagranicznymi i uruchomi wszelkiego rodzaju pakiety na każdą kieszeń, które pozwalają wyjechać, odkryć świat w alternatywny sposób i doskonalić język obcy.
 
Reakcja była natychmiastowa, społeczeństwo czekało na to, a WEP nadal się rozwijała. Tymczasem w Turynie we Włoszech powstał mały dział WEP. Lorenzo, były student z wymiany w USA, uruchamia pierwsze biuro WEP poza Belgią. Tu także sukces będzie na porządku dziennym. W tym czasie podjęto również decyzję o zmianie znaczenia nazwy WEP: wraz z dywersyfikacją jej programów potrzebny był mniej mylący przekaz. Skrót WEP będzie odtąd oznaczał "World Education Program", aby podkreślić edukacyjny charakter, który znajduje odzwierciedlenie w każdym z oferowanych pakietów.
 
W 1998 roku WEP rozszerzyła swoją ofertę o pobyty językowe. Dzięki rygorystycznemu podejściu, uproszczeniu informacji, cen i formalności, WEP jest gotowa sprostać wymaganiom społeczeństwa, które zagubiło się w skomplikowanym świecie nauki języków obcych.
 
Ewolucja i rozwój WEP nie zatrzymały się ani na chwilę od momentu rozpoczęcia działalności. Z biegiem lat zespół WEP Belgium został wzbogacony nowymi talentami i obecnie liczy ponad 40 pracowników w swoim brukselskim biurze. WEP stworzył również swój dział WEP International i ma swoje biura we Włoszech (w Turynie, Mediolanie, Rzymie, Bolonii i Oderzo), Francji (w Lyonie i Paryżu), Hiszpanii, Australii (w Melbourne) i Argentynie (w Rosario).
 
Te wieloletnie doświadczenia pozwoliły WEP stworzyć i utrwalić trwałe więzi z dużą liczbą partnerów na całym świecie. Każdego roku prawie 10 000 młodych ludzi zwraca się do WEP z prośbą o pomoc w organizacji wyjątkowego doświadczenia, które pozostanie z nimi na całe życie.

Dziś, po ponad 33 latach działalności, aby chronić źródło projektów i innowacji przed wyschnięciem, Olivier i Didier zdecydowali się na przekazanie pałeczki. Młodsze kierownictwo i coraz bardziej skoncentrowany zespół, pamiętający o aspiracjach młodego pokolenia, umożliwią dalszy rozwój przy zachowaniu pierwotnego DNA marki WEP.
 
Do zobaczenia wkrótce i oby do 40-tki!

pl 0 0 wep.org.pl Ajoutez au moins un programme pour utiliser le comparateur ! Programme ajouté au comparateur Vous pouvez comparer 3 programmes au maximum. Supprimez un programme si vous souhaitez en ajouter un autre ! Vous avez déjà ajouté ce programme à votre comparateur Czytaj więcej Czytaj mniej